تنگ کردن واژن با پرینورافی

اصلی ترین دغدغه بانوان بعد از زایمان های مکرر تغییرات عدیده در ناحیه تناسلی است. گرچه این دغدغه ها برای ما امری غیر قابل تغییر بود و بانوان می بایست مشکلات ناشی از زایمان طبیعی را می پذیرفتند. اما امروزه به راحتی می توان این عارضه را درمان کرد و اعتماد به نفس از دست رفته باز یافت.

بله، اکثر مشکلات ناحیه تناسلی آغازگر کاهش اعتماد به نفس در بانوان هستند، چراکه سلامت این ناحیه رابطه مستقیمی با لذت از روابط جنسی دارد. بانوانی که بر اثر زایمان و یا افزایش سن دیگر نمی توانند تجربه برقراری را بطه زناشویی لذت بخش را داشته باشند، متقاضی عمل های جراحی زیبایی واژن هستند.

 

یکی از این جراحی ها، پرینورافی یا جراحی تنگ کردن واژن است. در ادامه این مقاله به چگونگی این جراحی و مزایای حاصل از آن خواهیم پرداخت. اگر شما نیز از این عارضه رنج می برید خواننده این مقاله باشید:

جراحی پرینورافی چیست؟

یکی از ده ها انواع جراحی زیبایی واژن جراحی پرینورافی یا همان جراحی تنگ کردن واژن است. بانوان در طول زندگی زناشویی خود ممکن است به علت های گوناگون نظیر زایمان های طبیعی مکرر، رابطه جنسی طولانی مدت و یا کهولت سن دچار شل شدگی وگشاد شدن واژن شوند. در اینجا این جراحی به کمک بانوان آمده و می تواند جوانی و شادابی واژن را برای آن ها به ارمغان آورد.

این امر موجب بالا رفتن کیفیت رابطه جنسی و جلوگیری از برخی عوارض ناشی از گشاد شدن وازن می شود.

زمانی که واژن بانوان با عارضه گشاد شدن مواجه می شود، می توان آن را با جراحی های مختلف درمان کرد. البته که ناحیه و نوع گشادی واژن در انتخاب نوع جراحی تاثیر گذار است. در ادامه انواع جراحی واژن جهت تنگ کردن آن را بررسی خواهیم کرد.

تنگ کردن واژن با پرینورافی

 

اگر گشاد شدن واژن ناشی از شل شدگی دیواره واژن باشد: روش جراحی: واژینوپلاستی و روش غیر جراحی: تنگ یا لیفت واژن با نخ و تنگ کردن واژن با لیزر

اگر گشاد شدن واژن ناشی از پارگی دهانه واژن باشد: روش جراحی : پرینورافی

همانطور که در مطالب فوق بیان شد پرینوافی جهت ترمیم پارگی ناحیه پرینه که حد فاصل ناحیه تناسلی و مقعد است، صورت می گیرد.

این پارگی که به پارگی دهانه رحم نیز شهرت دارد در اغلب بانوان پس از زایمان طبیعی اتفاق می افتد. اگر چه در برخی بانوان این عارضه به صورت خود به خودی درمان می شود، اما گروهی از بانوان باید برای درمان آن از جراحی پرینورافی استفاده کنند.

چگونگی جراحی پیرنورافی

این جراحی را می توان با استفاده از بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی انجام داد. بانوان باید توجه داشته باشند که جراحی پرینورافی تنها تا عمق 2 الی 3 میلی متری واژن را جمع کرده و موجب تنگی دیواره داخلی واژن نخواهد شد. در واقع این جراحی موجب تنگ شدن دهانه واژن می شود و نمی توان از آن تنگی داخلی و دیواره های واژن را انتظار داشت.

پرینورافی برای چه بانوانی توصیه می شود؟

جراحی پرینورافی را می توان برای بانوانی که:

 • در ارگاسم دچار مشکل هستند.
 • به علت گشادی وازن دچار عفونت های مکرر می شوند.
 • با علت ژنیتکی دچار شل شدگی و افتادگی پوست واژن هستند.
 • به علت زایمان دچار پارگی پرینه شده اند.
 • مبتلا به افتادگی دهانه رحم هستند.
 • و در آخر به علت افزایش سن دچار پارگی و شل شدگی پوست واژن شده اند

توصیه کرد. نکته قابل توجه دیگر در جراحی پرینورافی متوجه بانوانی است که احتمال بارداری مجدد را می دهند، این بانوان می بایست با اطمینان از پایان بارداری به این جراحی اقدام کنند و یا جراحی پرینورافی را تا بعد از آخرین زایمان به تعویق بیندازند. همچنین به بانوانی سیستم ایمنی ضعیفی دارند، توصیه می شود از انجام این جراحی صرف نظر کنند.

مراقبت های بعد از جراحی پرینورافی

انجام این جراحی با توصیه های پزشکی همراه خواهد بود، که بانوان با رعایت این نکات می توانند جراحی رضایت بخشی را تجربه کنند. این توصیه ها عبارت اند از:

 • بانوان می بایست به مدت یک هفته پس از این جراحی استراحت کنند.
 • از برقراری رابطه جنسی به مدت 6 الی 8 هفته خودداری کنند.
 • از فعالیت هایی که موجب کشیدگی ناحیه واژن می شود بپرهیزند.
 • از بروز یبوست جلوگیری کنند.
 • محل جراحی را خشک و تمیز نگه دارند.
 • داروهایی که توسط جراح زیبایی زنان تجویز شده است را به موقع مصرف کنند.

عوارض ناشی از جراحی پرینورافی

این جراحی نیز به مانند تمامی جراحی های دیگر می تواند با عوارضی همراه باشد. از عوارض شایع و احتمالی این جراحی بروز خونروزی و عفونت است. بانوان باید توجه داشته باشند که در صورت مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان می توانند جراحی موفقیت آمیزی را تجربه کنند. از این رو یافتن دکتر زنان خوب باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد.

 

 

اشتراک گذاری :

ساعت کاری مطب

نشانی

تهران - خانی آباد نو - سه راه شریعتی - ابتدای - خیابان لطیفی - پلاک 3 - ساختمان آسمان - طبقه دوم